Financira Ministarstvo kulture i medija RH
Projekt InkluLAB4: Asistivne tehnologije, didaktička gamifikacija, UI i izvedbene prakse dobio je podršku Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske za realizaciju nastavka projekta koji će se realizirati u 2024. i 2025. godini.
InkluLAB4 uključuje sljedeće partnere: Udruga za podršku osobama s intelektualnim oštećenjima Grada Zagreba & Klub Vjeverica, Osnovna škola Nad lipom, UPSET – udruga za prevenciju stigmatizacije i edukaciju teatrom te kao koordinatora udrugu Radiona.org.
Projekt se sastoji od raznovrsnih, ali komplementarnih elemenata:
- #InkluDRAMA+PLES programska linija: Izvedbene umjetnosti u radu s osobama s invaliditetom
- #inkluPrototip programska linija:
- Didaktička gamifikacija u kulturi i umjetnosti
- Taktilna slika/dizajn – produkcija prototipa br. 2
- #inkluPrototip: Zvučno-taktilni senzorni glazbeni instrumenti – Assistive Music Technology
- #inkluAMT: Alwin Weber: Laboratorij – AMT (Assistive Music Technology): Hakiranim uređajima do asistivnih tehnologija
- #inkluSTEAM programska linija: Radionin #inkluEDULab
- #InkluPlatform – Assist Platforma – OpenSource tehnologije u primjeni – Beta pilot faza
- #InkluAI programska linija: Međunarodno gostovanje: Marlon Barrios Solano (SAD): Radionica umjetne inteligencije u primjeni umjetničkih i kulturnih projekata socijalne inkluzije
- Diseminacija, javno događanje i marketing
UPSET U PARTNERSTVU
Kao partneri, vodimo #InkluDRAMA+PLES programska linija: Izvedbene umjetnosti u radu s osobama s invaliditetom, odnosno, producirati ćemo seriju od 10 međusektorskih radionica koje osim izvedbenih umjetnosti omogućuju rad s marginaliziranim skupinama (uključujući osobe s invaliditetom) i postizanje ciljeva u neformalnom obrazovanju, kulturi i umjetnosti. Radionice će biti održane u prostorijama Udruge za podršku osobama s intelektualnim oštećenjima (kako bi se olakšalo sudjelovanje polaznicima iz njihovog kluba Vjeverica), a sudionici će istražiti snagu i potencijal izvedbenih praksi u postizanju i promociji umjetnosti osoba s invaliditetom i njihove inkluzije. Serijom radionica, u kojima će polaznici biti ti koji kreairaju (pod mentorstvom voditelja radionica), u praksi ćemo osobama s invaliditetom i onima koji rade ili studiraju s njima u područjima socijalnog rada, defektologije, ali i umjetnosti pokazati prednosti praksi iz izvedbenih umjetnosti (dramskog i plesnog prakticionerstva) za stvaranje kreativne atmosfere koja naglašava uključivost i jednakost svih sudionika/izvođača. Osim iskušenja raznih dramskih prakticionerskih pristupa, sudionici će steći stručna znanja o izvedbenim umjetnostima i scenskom nastupu od plesačica i plesača s invaliditetom. Tim voditelja će osigurati stručnost, inkluzivnost i kreativnost u radu s osobama s intelektualnim oštećenjima i njihovo uključenje u kreativne, kulturne i umjetničke aktivnosti.
VODITELJI
U pripremi…
REZULTATI PROJEKTA
U pripremi…